Trajneri i ri i Bayern, një refuzim dhe një “po” nga Arsene Wenger

20:57 | 20/01/202020:570

Trajneri i ri i Bayern Munchen vazhdon të jetë një temë shumë e diskutuar në Gjermani. Hans Flick po bën një punë shumë të mirë në krye të bavarezëve dhe u konfirmua deri në fund të këtij sezoni, megjithatë, Bayern synon një emër të madh në pankinë për sezonin e ardhshëm.

Emri i radhës që ka refuzuar pankinën e Bayernit është Ralf Ragnick, që ka qenë drejtor sportiv i Lepzig në të shkuarën. Agjenti i Ragnick konfirmoi për Bild se ka pasur një ofertë nga Bayern, por Ralf nuk do të marrë drejtimin e Bayern.

Ragnick bëhet emri i radhës pas Ten Haag dhe Tuchel që refuzon stolin bavarez. Pista “Arsene Wenger” mbetet ende e hapur, pasi është zbuluar që ish-trajneri i Arsenalit nuk po qëndron dot larg futbollit dhe kërkon rikthimin sa më shpejt.

Stoli i Bayern e tundon tepër strategun legjendar francez dhe në rast të ndonjë ofertë në verë, do të pranonte t’i bashkohej kampionëve të Gjermanisë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono