Trajneri i ri i Arsenalit, tentohet më i miri i vitit 2018

10:59 | 10/12/201910:590

Arsenali është në kërkim të një trajneri për të zëvendësuar Unai Emery. Aktualisht “Topçinjtë” po drejtohen nga Freddie Ljunberg, por drejtuesit e klubit nga ana tjetër po punojnë në shumë pista. Carlo Ancelotti është një emër i lakuar për të marrë drejtimin e londinezëve, por jo i vetmi.

Së fundmi lista është zgjeruar edhe me një tjetër kandidat dhe ai është Marcelino Garcia Toral, i cili aktualisht është pa ekip. Eksperienca e tij e fundit ka qenë te Valencia, që e ka drejtuar në periudhën 2017-2019 dhe ka fituar Kupën e Spanjës.

Në vitin 2018 ai është shpallur trajneri më i mirë në La Liga, ndërkohë që në të shkuarën numëron eksperienca të rëndësishme me Sevilla dhe Villareal. Sipas ESPN, Marcelino ka biseduar me drejtuesit e Arsenal dhe vullneti i tij është që ta marrë përsipër drejtimin e klubit anglez. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono