Trajneri i ri, Bayern merr vendimin final!

21:41 | 15/11/201921:410

Bayern Munchen ka vendosur për trajnerin e ri. Hans Flick është konfirmuar deri në fund të sezonit 2019. Ndihmës-trajneri fitoi dy ndeshjet e tij të para në krye të bavarezëve, atë ndaj Olympiacos në Champions League dhe kundër Borussia Dortmund në kampionat, me rezultatin e thellë 4-0.

Këto rezultate, kanë bërë që drejtuesit e Bayern t’i besojnë deri në fund të sezonit dhe vetëm gjatë muajve të verës, do të hidhen në sulm për të gjetur pasuesin e Kovac.

Strategu kroat u shkarkua nga stoli i kampionëve të Gjermanisë disa ditë më parë, pas humbjes së turpshme 5-1 nga Eintracht Frankfurt./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono