Trajneri i Kosovës Shaland i kënaqur nga loja, por jo nga rezultati

15:50 | 26/03/201915:500

Kosova kënaqi me lojën, por jo me rezultatin. Trajneri i saj Bernar Shaland, tregoi se çfarë gabimesh u bënë në barazimin ndaj Bullgarisë, ndeshje e vlefshme për Europianin.

Së pari ishte një festë. Fitonte apo humbiste Kosova ndaj Bullgarisë, ishte në plan të dytë për tifozët e saj, që kremtonin në Prishtinë një tjetër debutim, atë në Kampionatin Europian të futbollit.

Pas provës së parë në Botëror, dhe suksesit të shkëlqyer në Ligën e Kombeve, ku ekziston shpresa për të shkuar direkt në Europian, seleksioni më i ri i kontinentit do të luante ndeshjen e parë eleminatore në Euro 2020.

Në përfundim, një barazim 1-1, që la përshtypjen se u humbën dy pikë, për atë që u dha në fushë.

Trajneri Shaland thotë pikërisht kështu.

Shaland: “Së pari, jam i zhgënjyer për rezultatin. Së dyti, jam i kënaqur me lojën e skuadrës, sidomos në pjesën e dytë, pasi u përpoq shumë, krijoi raste dhe zhvilloi futboll shumë të mirë përballë një skuadre që di të mbrohet shumë mirë. Nuk ishte e lehtë. Ne mund të kishim shënuar më shumë gola, por nuk patëm saktësi përpara portës”.

Shaland tregoi se çfarë nuk shkoi në pjesën e parë.

Shaland: “Nuk ishte ndeshja jonë perfekte. Nuk ishte problemi tek një lojtar apo një tjetër, ishte problem skuadre. Në pjesën e parë, ne humbëm shumë topa dhe kjo nuk vlen vetëm për mesfushën. Për shembull, Zeneli në pjesën e parë nuk ishte ai lojtari i shkëlqyer që ne njohim. Në pjesën e dytë, ishim më mirë”.

Kosova ka një pikë, po aq sa Bullgaria, në grupin e saj eleminator, por paraqitja ndaj rivalëve ballkanas jep shpresë për të ardhmen. /abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono