Trajleri batohet në rrugë, bllokohet aksi Librazhd-Prrenjas

21:41 | 25/01/202021:410

Një aksident është regjistruar në orën 19.30 në aksin Librazhd-Prrenjas, në vendin e quajtur “Kthesat e Dragostunjës”. Automjeti i tonazhit të rëndë, trajler me targë AA552RS me drejtues Gëzim Hykën ka humbur drejtimin e lëvizjes dhe për pasojë ka dalë jashtë rruge. Gazetari i Abc News, Aldo Kozaria raporton se drejtuesi i mjetit nuk ka pësuar lëdime.

Rruga Librazhd-Prrenjas është bllokuar për disa minuta, ndërsa aktualisht është e qarkullueshme në njërin kah. Ndërkohë policia po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit, nga ana tjetër po punohet edhe për nxjerrjen e trajlerit nga vendi ku ka rënë. Paraprakisht dyshohet se humbja e drejtimit të trajlerit mund të ketë ardhur nga mbizotërimi i motit të keq i shoqëruar me mjegull e stuhi.
/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono