Tragjedia në Itali, politikanët japin mesazhe ngushëllimi

14:44 | 15/08/201814:440

“Kjo tragjedi ka thyer zemrat e shumë shqiptarëve dhe se jo vetëm dy viktimat shqiptare, por të gjithë jetët e humbura janë motra dhe vëllezër tanë”. Është ky mesazhi që kryeministri Edi Rama ka dhënë pas tragjedisë që ndodhi në Itali.

Kyetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, i ka dërguar një letër ngushëllimi Senatit dhe Dhomës së Deputeteve të Italisë, ku ndër të tjera shpreh solidaritetin me popullin mik dhe fqinj italian.

Një reagim ka ardhur edhe nga kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj, i cili gjithashtu i ka uruar shërim të shpejtë të të plagosurve.
Një ditë më parë mesazhe ngushëllimi qeverisë dhe popullit Italian i kanë dërguar edhe presidenti i republikës Ilir Meta dhe kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono