Tragjedia në familjen shqiptare në Itali: Gruaja dhunohej vazhdimisht

10:59 | 28/05/2018

Duket si një tragjedi e paralajmëruar ajo që ndodhi të dielën në një familje shqiptare që jetonte në Piaceza të Italisë.

Kjo pasi Elsa Tereziu, 52-vjeçarja e cila u vra me thikë nga bashkëshorti i saj Xhevdet Mehmeti, kishte përfunduar disa herë në spital në të shkuarën, për shkak të dhunës së ushtruar nga 57-vjeçari.

Por duket se nga frika, gruaja kishte mohuar gjithmonë se dhunohej nga i shoqi dhe i justifikonte shenjat në trup duke thënë se ishte vrarë aksidentalisht.

Ajo kurrë nuk kishte bërë denoncim për situatën. Fatkeqësisht, pasditen e së dielës gjërat morën një rrjedhë tragjike që i kushtoi jetën nënës së dy fëmijëve.

Tre goditje me thikë e lanë të vdekur 52-vjeçaren në sytë e djalit 17-vjeçar.

Pasi vrau të shoqen, Xhevdet Mehmeti u përpoq të arratisej, por më pas u vetëdorëzua në polici.

Çifti jetonte në një apartament në Dante të Piacenzës, sëbashku me dy fëmijët e tyre.

Shkaqet e kësaj ngjarjeje të rëndë mbeten ende të panjohura. Sipas mediave fqinje, para krimit mes çiftit shqiptar kishte pasur një zënkë. Gruaja u gjet përtokë në kuzhinë me armën e krimit pranë. 52-vjeçarja vdiq nga gjakderdhja.

E teksa djali 17-vjeçar i çiftit telefonoi emergjencën, babai i tij u arratis në këmbë nga banesa./tvklan.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono