Tragjedi në Tetovë/Vdes nëna dhe 4 fëmijët e familjes Zulbehari

10:06 | 25/01/201810:060

Pesë persona të një familjeje shqiptare humbën jetën në Tetovë si pasojë e zjarrit në banesën e tyre. Mediat maqedonase raportojnë se viktimat janë 39 vjeçarja Fatime Zulbehari dhe 4 fëmijet e saj, tre djem e një vajzë të moshës 5 , 8, 11, dhe 14  vjeç. Nga të dhënat e para mësohet se zjarri mund të jetë shkaktuar nga oxhaku i vendosur në katin e dytë të banesës. Momentin që flakët përfshinë banesën, bashkëshorti Sulejman Zulbehari, punonte roje nate, dhe nuk ka qenë në shtëpi. Hetimet vazhdojnë për të zbardhur rrethanat e kësaj ngjarjeje tragjike./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono