Traget i ri në linjën Vlorë- Brindisi, çmime më të lira për pasagjerët

15:19 | 20/11/201915:190

Një traget i ri për të gjithë ata që duan të udhëtojnë nga Vlora në Brindisi do të nisë nga puna më 23 nëntor. Kreu i Portit të Vlorës thotë se çmimet e biletave me linjen e re do të jenë 30 për qind më të lira, ndërkohë që do të rritet edhe konkurrenca.

Kush zgjedh të udhëtojë nga Vlora drejt Brindisit duke nisur nga 23 nëntori mund të mbërrijë më shpejt matanë detit dhe me një çmim më të lirë se më parë. Qytetarët do të fitojnë kohë dhe do shpenzojnë më pak para falë tragetit të ri që do përshkruaj interarin Vlorë-Brindisi dhe anasjelltas.

Nisja nga puna e një trageti të ri sipas drejtorit të portit detar të Vlorës, Admir Malaj ndikon dhe në rritjen e konkurencës.

Targeti i ri do të operoj sëbashku me tragetin aktual, duke rritur në këtë mënyrë konkurencën si dhe duke ofruar  biletat me një cmimë 30 % më të ulët se aktuali, si edhe duke shkurtuar  distancën midis Vlorës dhe Brindisit, pasi ka një shpejtësi prej 17 nyje në orë.

Trageti “Prince” ka një me kapacitet prej 150 dhomash, vend për 300 automjete si edhe 30 kamiona.

Mësohet se Ministria e Transportit mori vendimin për një traget të ri bazuar dhe në intresin e shtuar të udhëtarëve për të përdorur transportin detar pasi deri më tani në interarin Vlorë-Brindisi operonte një traget i vetëm, i cili herë pas here shfaq dhe probematika për shkak të kapaciteteve të pakta apo amortizmit./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono