Trafiku i rënduar në aksin Maminas-Gjiri i Lalzit

15:00 | 21/07/201915:000

Njësia e qarkullimit rrugor pranë drejtorisë së policisë së qarkut Durrës ka përforcuar me shërbime shtesë akset më problematike ku shfaqet trafiku më i rënduar.

Shefi i kësaj njësie Valentin Floriri shprehet se ndonëse në nivel qarku numri i aksidenteve ka rënë me rreth 40 perqind, përsëri efektivat e policisë rrugore po punojnë me orare të zgjatura në rrugët që te çojnë drejt destinacioneve turistike. Një nga këto akse që ka më shumë trafik të rënduar dhe probleme është segmenti Maminas-Gjiri i Lalzit. Për të shmangur problemet që krijohen rëndom gjatë sezonit, ai ka paralajmëruar drejtuesit e mjeteve për të zbatuar rregullat e qarkullimit rrugor.

Trafiku shfaqet sidomos gjatë fundjavës edhe në kryqëzimin e rrugëve në Plepa si dhe në rrugën Ura e Dajlanit-Plepa. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono