Trafik i rënduar në Rrugën e Kombit

11:00 | 12/08/201911:000

 

Që në orët e para të mëngjesit në Rrugën e Kombit trafiku ka qenë shumë i rënduar. Mijëra makina nga dogana e Morinës në drejtim të Tiranës janë vendosur në radhë me orë të tëra. Fluksi ka qenë aq i lartë saqë në kufi policët kanë ngritur traun për të mos krijuar bllokim.

Policia ka nxjerrë patrulla për të monitoruar situatën por duket e pamundur.

Pushuesit e Kosovës duket sikur të gjithë janë nisur drejt plazheve.

Shkak për këtë janë dhe temperaturat e larta, që për ditën e sotme thuhet se do të jetë më e nxehta e vitit./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono