Trafik droge nga Ballkani në Itali, sekuestrohen 450 kg lëndë narkotike

12:00 | 22/10/201912:000

Gjatë një operacioni të policisë së Barit është arrestuar një 48 vjecar Italian cili po transportonte me skaf në Pulia rreth gjysmë ton drogë. Skafi vinte nga Ballkani për në Itali mbrëmjen e së hënës dhe ishte sinjalizuar si i dyshimtë sipas një mission të kontrollit të kufijve të jashtëm të Bashkimit europian.

Aktivizimi i menjëhershëm i rojeve bregdetare mundësoi bllokimin e skafit të gjatë 6 metra, dhe me një motor të jashtëm, rreth 18 miljelarg brigjeve të Barit.

Policia sekuestroi 450 kilogramë hashash dhe marijuanë të paketuar në qese prej 10 kilogramësh. Të gjitha ishin shënuar me ngjyra të ndryshme në bazë të zonës ku ishin prodhuar./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono