Trabzonspor, destinacioni i radhës për Sadikun?

21:40 | 28/06/201921:400

Bomber i kombëtares shqiptare Armando Sadiku pritet të firmosë me skuadrën turke të Trabzonspor. Sulmuesi elbasanas nuk bën pjesë në planet e skuadrës spanjolle të Levantes.

Në dy sezonet e fundit për bomberin e kombëtares Armando Sadiku ka pasur luhatje rreth formës së tij të shoqëruara edhe me dëmtime të rënda. Transferimi te Levante në kampionatin spanjoll ishte një arritje e madhe në karrierën e sulmuesit elbasanas, por aventura në futbollin iberik dështoi.

Trajneri i levantes Pako Lopez e ka bërë të qartë se nuk e llogarit sulmuesin si pjesë të ekipit titullar. Deklaratë mëse e qartë për sulmuesin e kombëtares se duhet të sistemohet në një skuadër tjetër.

Destinacioni i ardhshëm i 27-vjeçarit mund të jetë skuadra e Trabzonsporit në kampionatin turk. Në rast se pranon të vijojë karrierën në Turqi, sadiku do të përfitojë plot 700 mijë euro në vit.

Mendohet se akordi është arritur mes palëve, por duhet bindur skuadra e Levantes. Skuadra spanjolle pretendon mbi 500 mijë euro për shërbimet e futbollistit, një shifër e cila nuk pranohet të paguhet nga Trabzonspor./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono