“Toyota Yaris”, Gjykata e Tiranës ndryshon masën e sigurisë për 6 të dyshuarit

16:55 | 17/01/202016:550

Gjykata e Tiranës ndryshon masën e sigurisë për 6 të dyshuarit për 3.4 mln euro.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se është vendosur detyrim paraqitje për Elvis dhe Alfred Vladi, Alban Mollaymeri, Agim Cekaj, Klevi Cani dhe Edi Lika. Akuza është mosdeklarim i të hollave në kufi.

Vendimi është dhënë nga gjyqtari Lazer Sallaku, ndërsa çështja ishte trasferuar nga ish- Gjykata e Krimeve të Rënda tek Gjykata Penale.

Ndërkohë mësohet se kushurinjtë Vladi janë në kërkim.

/abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono