Totti: Juventus i shpërqendruar, Interi me meritë në krye

21:36 | 08/12/201921:360

Ish-futbollisti legjendar i Romës, Francesco Totti, ka analizuar kampionatin italian deri më tani. Totti foli për ndeshjen Roma-Inter, si dhe për sezonin e deritanishëm të Juventusit dhe Interit.

ROMA–INTER – “Ka qenë një ndeshje shumë e bukur, Roma ka luajtur hapur dhe u ka marrë një pikë kryesuesve. Kam thënë gjithmonë se Inter, Juve dhe Napoli janë një shkallë më lart se Roma”.

JUVENTUSI – “Mendoj se Champions League është objektivi kryesor për Juven pas titujve të shumtë të fituar gjatë këtyre viteve në kampionat. Mendoj se Interi do t’i vërë në vështirësi këtë vit, është një skuadër që nuk dorëzohet me një trajner të madh”.

CONTE – “Ai mund të bëjë mirë dhe të luftojë deri në fund me Juventusin. Është një trajner që motivon ekipin dhe klubin”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono