Tottenham do firmën e Muriqit, dy skautë në stadium

19:10 | 15/10/201919:100

Skuadra e Tottenham Hotspur kërkon me doemos firmën e sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi. Mediat britanike raportuan se klubi londinez pati dërguar dy skautë për të ndjekur sfidën mes Kosovës dhe Malit të Zi, pikërisht për të ndjekur nga afër bomberin dardan.

Muriqi bëri një ndeshje shumë të mirë, duke shënuar golin e dytë në atë fitore 2-0 ndaj malazezëve. Në minutën e 34-ët, Muriqi bëri gjithçka mirë në hyrje të zonës dhe pas dy tentativave, mposhti portierin mik, për t’i siguruar tri pikë të arta djemve të Challandes.

Mësohet se paraqitja e Muriqit i ka bindur drejtuesit e Tottenhamit dhe me shumë gjasa, do të ketë një ofertë në janar për shërbimet e tij. Fenerbahce nuk pritet ta pengojë një largimit të bomberit dardan, gjithmonë nëse është oferta e duhur./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono