Torreira takohet me drejtuesit, transferimi te Milan e tundon

22:14 | 13/11/201922:140

Mesfushori i Arsenalit, Lucas Torreira, nuk po kalon një moment të mirë. Marrëdhëniet e tij me trajnerin Unai Emery janë krisur dhe uruguaiani po mendon seriozisht largimin.

Torreira nuk po aktivizohet titullar nga Emery, madje, dhe në ato sfida që luan, nuk po luan në rolin e tij natyral, çka ka bërë që mesfushori t’i kërkojë llogari drejtuesve.

Sot, ka pasur një takim mes Torreiras dhe drejtuesve të Arsenal. Mediet britanike kanë arritur të zbulojnë disa nga detajet që janë diskutuar në atë mbledhje.

Mësohet se Torreira i ka kërkuar klubit të luajë rregullisht dhe në qendër të mesfushës, aty ku është roli i tij, ose në të kundërt, do të largohet drejt Milanit, me skuadrën italiane që është interesuar për shërbimet e tij që vitin e shkuar.

Torreira u transferua te Arsenali në verën e vitit 2018 për 35 milionë euro nga skuadra e Sampdorias./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono