“Topi i Artë”, si votuan gazetarët e Shqipërisë dhe Kosovës

08:55 | 03/12/201908:550

Lionel Messi fitoi për të gjashtën herë “Topin e Artë”, ndërkohë që “France Football” për të përcaktuar fituesin merr në konsideratë edhe votat e gazetarëve. Për Shqipërinë të drejtën për të votuar e ka Besnik Dizdari, i cili ka preferuar të parin portugezin Cristiano Ronaldo.

I dyti në listën e gazetarit shqiptar është Virgil Van Dijk dhe podiumi plotësohet nga fituesi, Lionel Messi. Dy të tjerët në pesëshen e Dizdarit janë lojtarët e Liverpool, portieri brazilian Alisson dhe sulmuesi anësor, Mohamed Salah.

Në Kosovë ka votuar Bajram Shala i RTV 21 dhe për të më i miri sezonin e fundit ka qenë argjentinasi Lionel Messi. Cristiano Ronaldo është i treti në listën e të përzgjedhurve të tij, pasi Salah. Të katërtin ai ka zgjedhur mesfushorin e Manchester City, Bernardo Silva, ndërkohë që e përmbyll listën e të votuarve me brazilianin Firmino. /abcnews.al

Si votuan Besnik Dizdari (revista “Futbolli Shqiptar”) dhe Bajram Shala (RTV 21)


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono