“Topi i Artë gjithmonë i diskutueshëm, Ronaldon dua ta falënderoj”

23:39 | 02/12/201923:390

Drejtori i Juventusit, Fabio Paratici, ka mbrojtur Cristiano Ronaldon, duke thënë se portugezi nuk po kalon aspak një moment të vështirë. Lionel Messi fitoi “Topin e Artë”, duke e mposhtur Cristiano Ronaldon, por për këtë gjë, Paratici ka dyshimet e tij.

“E kemi thënë gjithmonë, mendojmë se meritonte ta fitonte Cristiano Ronaldo. Pastaj në këto çmime, klasikimet janë gjithmonë të diskutueshme. Ronaldo nuk po kalon një moment të vështirë, por siç e dini, ka qenë jashtë për një periudhë dhe duhet ta falenderojmë sepse është vënë gjithmonë në dispozicion të trajnerit.

Për më tepër, edhe në një kushte jo optimale. Nuk ka mundur të stërvitet për një periudhë, është normale që të ketë një moment disi të vështirë, por do të rikthehet më i fortë”, përfundoi Paratici./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono