Topalli talks about the secret Rama-Basha “deal”

15:30 | 14/01/202015:300

The majority and the opposition have reached a surprise agreement today on Electoral Reform, giving up to their previous stances, which has not passed without feedback.

Jozefina Topalli, links Damian Gjiknuri’s agreement and acceptance to the table by the opposition with the dismissal of the case for Lulzim Basha.

Topalli writes on Facebook that Rama and Basha have returned to each other’s arms after the court “adjudicated the case”.

Previously, Astrit Patozi mock the Democrats, who agreed to sit at the table and go to the polls with Prime Minister Rama, while previously his departure was a fundamental condition for negotiations.

“Finally a long-awaited news for Albanian citizens.

From today everything is possible ”, writes Patozi. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono