Topalli shkruan për “marrëveshjen” e fshehtë Rama-Basha

16:26 | 14/01/202016:260

Maxhoranca dhe opozita kanë arritur një marrëveshje surprizë sot për Reformën Zgjedhore duke hequr dorë nga qendrimet e tyre të mëparshme, gjë e cila nuk ka kaluar pa reagime.

Pas Astrit Patozit, ka reaguar edhe Jozefina Topalli, e cila e lidh marrëveshjen dhe pranimin në tryezë të Damian Gjiknurit nga opozita me pushimin e çështjes për Lulzim Bashën.

Topalli shkruan në Facebook se Rama dhe Basha janë rikthyer në krahët e njëri-tjetrit pasi e “gjykoi çështjen gjykata”.

Më parë, Astrit Patozi ironizoi demokratët, të cilët pranuan të uleshin në tavolinë dhe të shkonin në zgjedhje me Ramën kryeministër, ndërkohë që më parë ikjen e tij e kishin kusht themelor për negociatat.

“Më në fund një lajm i shumëpritur për qytetarët shqiptarë. Përshëndes dorëheqjen e parevokueshme të Edi Ramës, kryeministrit të qeverisë së krimit dhe të drogës, që i hapi rrugë dialogut kontruktiv mes maxhorancës me opozitën parlamentare dhe atë jashtëparlamentare për të mirën e Shqipërisë. Që prej sot gjithçka është e mundur”, shkruan Patozi.  /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono