Toni Kros: Ndeshja ndaj Holandës më e rëndësishmja, të jemi të përqendruar

14:55 | 06/09/201914:550

Gjermania pret në mbrëmje kombëtaren e Hollandës. Një duel ku do të vendoset shumë rreth fateve të tulipanëve. Mesfushori i Gjermanisë Toni Kros e konsideron si ndeshjen më të rëndësishme në këto kualifikuese.

Gjermani-Hollandë është kryendeshja e grupit C. Një sfidë nga ku do të vendoset jo pak rreth fateve të Hollandës që rrezikon të mbetet jashtë europianit të vitit të ardhshëm edhe pse është e tejmbushur me yje. Irlanda e Veriut kryeson grupin dhe ndiqet nga Gjermania me tre pikë më pak, ndërkohë që tulipanët janë vetëm në vendin e tretë plot 6 pikë larg pancerave. Trajneri i Gjermanisë Hoakim Lev do të bëjë disa ndryshime për këtë takim, ndërkohë që në kampin kundërshtar nuk ka ndryshime.

Mesfushori dhe lideri i mesit të fushës te Gjermania, Toni Kros e konsideron takimin në fjalë si më të rëndësishmin në këto kualifikuese për kombëtaren e tij si dhe kërkon përqendrim maksimal nga lojtarët.

“Mendoj se do të jetë një ndeshje interesante përballë një kundërshtari që e njohim mirë. Hollanda është rritur shumë. Kanë në përbërje futbollistë shume të talentuar. Duhet të përqendrohemi maksimalisht për këtë duel. Grupi jon i lojtarëve është më i mirë se një vit më parë. Jemi përmirësuar shumë nga ndeshja në ndeshje dhe presim vetëm rezultate pozitive. Trajneri Lev na ka ndihmuar shumë. Ai po e rikthen këtë skuadër aty ku e meriton pas dështimit në botëror. Jemi gati për sfidën me Holandën dhe do të japim maksimumin nga ky takim”.

Ndeshjen e radhës Gjermania do ta luaje ndaj Irlandës së Veriut ndërkoheë që Holanda do të udhëtojë në transfertën e Estonisë. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono