Toka nuk gjen qetësi, lëkundje tërmeti gjatë natës

07:20 | 15/12/201907:200

Lëkundjet e tërmetit vijojnë në Tiranë dhe Durrës. Mësohet se disa lëkundje janë regjistruar gjatë natës.

Sipas IGJEUM, lëkundja më e fundit është regjistruar orët e para të mëngjesit me magnitudë 2.5, me epiqendër në Gjirin e Lalzit. Ndërsa më herët gjatë natës janë ndjerë të tjera lëkundje, më e madhja me magnitudë 4.

Sipas ekspertëve pas tërmetit të 26 nëntorit pasgoditjet janë normale, ndërsa intensiteti i tyre ka ardhur në rënie. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono