TKOB sjell baletin “Zhizel” si homazh për Agron Aliajn

17:59 | 08/11/201817:590

Teatri i Operas dhe Baletit kujton mjeshtrin Agron Alija në nder të 85 vjetorit të lindjes. Si homazh për baletmaestrin Aliaj, vjen në skenë 30 vite pasi preku skenën e parë shqiptare si baleti i parë i huaj “Zhizel”. Pjesa vjen me risi në skenë e kostume, por ideja koregrafike është po ajo e 30 viteve më parë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono