Tiranë, shoferi humb kontrollin e autobusit

23:30 | 21/05/2019

Një autobus i transportit publik në Tiranë ka dalë nga rruga për shkak se drejtuesi i tij ka humbur kontrollin. Për pasojë mjeti u përplasur me bordurën e një rruge, duke lënë 5 pasagjerë të plagosur, pa rrezik për jetën.

Policia tha se aksidenti ndodhi rreth orës 21.45, në segmentin rrugor Institut-Bathore. Të lënduarit po marrin ndihmën e parë mjekësore, ndërsa grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë  të rrethanave të ngjarjes./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono