Tiranë, goditet grupi që shiste drogë në lokale nate

19:50 | 06/07/201819:500

Policia e Tiranës në bashkëpunim me prokurorinë ka arrestuar 5 persona të akuzuar si shpërndarës të dozave të heroinës dhe kokainës në lokalet e natës në Tiranë. Operacioni i koduar “Porosia e natës” është zhvilluar në kuadrin e “Forcës së ligjit”.

Policia e Tiranës në bashkëpunim me Prokurorinë goditën një grup personash të dyshuar për shpërndarjen e kokainë dhe heroinës në lokalet e natës në kryeqytet. Pas shtatë muajsh hetim me metoda speciale, operacioni i koduar “Porosia e natës” çoi në pranga pesë persona. Për katër prej tyre ishte caktuar më herët masa e sigurisë “arrest në burg” në mungesë.

“Nga hetimet e kryera ka rezultuar se keta shtetas nën drejtimin dhe organizimin e shtetasit Shaqir Shtishi, shpërndanin lëndë narkotike në lokalet e natës në zonat e “Brrylit”, “Komunës së Parisit”, “Shkozës”, “Xhamllikut”, “Ish-Bllokut”, “Oxhakut” dhe “Unazës së Re””

Gjatë operacionit të zhvilluar në kuadrin e operacionit madhor “Forca e ligjit” sekuestruar përzierës për lëndër narkotike, doza narkotike të llojit kokainë dhe heroine, telefona celular, 3 automjete dhe një  një sasi lekësh dhe eurosh.

Sipas Skënderajt në kuadër të këtij procedimi janë arrestuar më parë 5 persona dhe se materialet i janë përcjellë prokurorisë për veprat penale të “prodhimit dhe shitjes së narkotikëve në bashkëpunim” dhe “përshtatje e lokaleve për prostitucion”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono