Tirana tenton yjet e kombëtares

16:15 | 12/08/201916:150

 

Skuadra e Tiranës synon të nënshkruajë me dy futbollistët e kombëtares, Andi Lila dhe Kristal Abazaj. Bardh e blutë konsiderohen si pretendent për titull.

Një nga pretendetët për të fituar titullin kampion në kategorinë superior sezonin e ardhshëm padyshim që është edhe Tirana. Bardh e blutë kanë                                          nënshkruar me futbollistë tepër cilësorë ndërkohë që kërkojnë minimalisht edhe dy blerje të tjera.

Në kampin bardh e blu janë të interesuar për një mbrojtës dhe Andi Lila është në krye të listës së dëshirave të drejtuesve të klubit.

Futbollisti i kombëtares ka mbajtur veshur fanellën e Tiranës për tre sezone dhe nuk e ka mohuar dëshirën për tu rikthyer sërish.

Lila do të ishte një përforcim i bujshëm në radhët e kryeqytetasve të cilët.

Një tjetër futbollist i kombëtares është në kërkim nga skuadra e Tiranës.

Fjala është për sulmuesin e Anderleht Kristal Abazaj. Futbollisti u huazua sezonin e kaluar tek Osijek në kampionatin kroat ku realizoi vetem nje gol ne 9 takime nderkohe që nuk ka vend ne formacion tek skuadra belge.

Tirana pretendon huazim me të drejtë blerje për sulmuesin që në superior ka mbajtur veshur fanellën e Luftëtarit ku spikati si futbollist./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono