Tirana nën gjurmët e Dungës

20:58 | 26/06/201920:580

Skuadra e Tiranës ka gjetur akordin me sulmuesin e Luftëtarit Dunga, por pengesë mbetet kontrata e lojtarit me klubit gjirokastrit. Për shtatlartin interesohet edhe Kukësi.

Tirana po përforcohet me element të rëndësishëm në merkato për të konkurruar denjësisht sezonin e ardhshëm. Bardheblutë kanë zyrtarizuar tre futbollistë ndërkohë që janë në kërkim të një sulmuesi që garanton gola.

Një ndër emrat më të lakuar është bomberi i Luftëtarit, Ismael Dunga. Futbollisti pranon të vijojë karrierën tek skuadra e Tiranës, por problem mbetet kontrata me klubin e Luftëtarit.

Si të mos mjaftonte kjo, në garë për sulmuesin shtatlartë është futur edhe skuadra e Kukësit. Verilindorët ashtu sikurse kryeqytetasit janë në kërkim të një sulmuesi ku emrat nuk mungojnë, por ende mungon firma zyrtare.

Sulmuesi i gjirokastritëve aludohet se do të firmosë një kontratë njëvjeçare me opsion rinovimi edhe për një tjetër sezon e cila do të varet nga paraqitjet individuale dhe arritjet e futbollistit, por fillimisht duhet zgjidhur çështja e kontratës me klubin e Luftëtarit.

Tirana e ka kohën e nevojshme për të pritur zgjidhjen e kontratës mes klubit dhe lojtarit pasi nuk merr pjese në Kupat e Europës dhe sezoni i ardhshëm është ende larg. Në muajin Korrik priten zhvillime të reja sa i përket të ardhshmes së sulmuesit të Luftëtarit ku destinacioni i preferuar është Tirana./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono