Tirana mund Laçin me shifrat 3-0 në çerekfinale të Kupës së Shqipërisë

20:53 | 13/03/2019

Tirana arriti një fitore të thellë me shifrat 3-0 ndaj Laçit, në çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Dy golat e Majkell Ngo dhe një i Hasanit, i dhanë fitoren bardhebluve që janë me një këmbë në fazën tjetër.

Tirana shkëlqen në çerekfinale të Kupës së Shqipërisë ndaj Laçit. Bardheblutë fituan me shifrat e Poastras 3-10 falë dopietes së Majkëell Ngo dhe Edon Hasanit. Rezultati që do ta ndihmojë shumë Tiranën për të kaluar në gjysmëfinale të kupës së Shqipërisë.

Në pjesën e parë të dyja skuadrat krijuan raste shënimi si dhe pati disa vendime të kontestueshme të arbitrit. Në minutën e 36, gjyqtari ngre lart flamurin për pozicion jashtë loje të Xhixhës, por pamjet tregojnë që futbollisti ishte në pozicion të rregullt. Gjithsesi dy minuta me pas, Ngo del i vetëm përballë portierit, por gjyqtari ndalin lojën për pozicion të parregullt, ndërkohë që pamjet tregojnë të kundërtën. Në minutën e 39 janë sërish protagonistë arbitrat. Edon Hasani shënon një gol të rregullt, por që i anulohet për pozicion jashtë loje. Pjesa e parë e takimit mbyllet në barazim pa gola. Fillimi i pjesës së dytë nis në mënyrën më të mirë për Tiranën që shënon me Majkëll Ngol min 53.

Imami kroson saktë për shtalartin që e dërgon topin në trekëndësh për shifrat 1-0.

Tirana qëndron në sulm dhe shënon edhe golin e dytë sërish me Majkëll Ngo. Sulmuesi rrotullohet brenda zonës dhe me një goditje të bukur mposht portierin Selmani, që e ka të pamundur të ndalë atë top.  Laçi dorëzohet totalisht pasi Tirana shënon edhe golin e tretë me Hasanin. Konini kombinon bukur me Ngo, ndërkohë që Hasani shfaqet në momentin e duhur për të vulosur këtë takim. Ndeshja përfundon me fitoren e thellë të Tiranës që hedh një hap të rëndësishëm drejt kalimit në gjysmëfinale të kupës së Shqipërisë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono