Tirana-Kukësi hap këtë javë Superligën

22:04 | 05/11/201822:040

Tirana-Kukësi do të jetë ndeshja që do të hapë javën e 12-të të Superligës. Të dyja skuadrat janë në krizë rezultati, ndaj do të kërkojnë vetëm fitoren.

Për shumë gjëra është i qetë, por jo për kryesoren. Tirana po luan mirë futboll, sidomos në sulm, por po pëson gola dhe trajneri i saj, Ardian Mema, e di se kjo gjë i bën të gjitha të pavlefshme, ndaj duhet të ndryshojë që në sfidën ndaj Kukësit.

Bardheblutë u mposhtën 1-2 në Shijak nga Teuta, ndonëse dominuan lojën, dhe Mema tregon se çfarë analize bëri me lojtarët e tij pas kësaj ndeshjeje. Tirana pritet të ketë mungesa. Greca është në dyshim, Turtulli ka probleme fizike, ashtu si Kërçiku, Blazhevski e Oduamadi. Gjithsesi, Mema mbetet me besim.

Tek Kukësi, nuk doli në konferencë trajneri Cungu, por ndihmësi i tij, Hallaçi. Objektiv i sezonit është titulli, por Skënderbeu e Partizani janë shkëputur./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono