Tirana kryeson ndaj Teutës, dy gola spektakolarë në Korçë

17:48 | 02/11/201917:480

Janë mbyllur pjesët e para në dy sfidat e orës 17:00 në Superiore. Në Durrës, Tirana është në avantazh përballë Teutës, falë një goli nga sulmuesi Michael Ngoo. Shtalarti britanik përfiton mjaft mirë nga një top i kthyer i Frashërit, për të shënuar nga një distancë e afërt.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 11
E shtunë, më 2 nëntor 2019, ora 17:00

TEUTA-TIRANA  0-1
Ngoo 19′

Teuta: Frashëri, Beqja, Hoxha, Arapi, Kuros, Aleksi, Avdyli, Kallaku, Çyrbja, E. Vila, Khalid. Trajner: Bledi Shkëmbi
Tirana: Lika, Vangjeli, Osmani, Hoxhallari, Ismajlgeci, Batha, Çelhaka, Cobbinah, Halili, Torasa, Ngoo. Trajner: Julian Ahmataj

Ndërsa në takimin tjetër mes Skënderbeut dhe Laçit, ka pasur spektakël dhe gola shumë të bukur. Fillimisht, ishte Gripshi që shënoi për Skënderbeun në minutën e pestë, duke realizuar një gol shumë të bukur fluturimthi nga jashtë zone. Megjithatë, Laçi barazoi, me një tjetër “perlë” nga Lushkja, që ndëshkon Koliçin nga një distancë e largët./abcnews.al

SKËNDERBEU-LAÇI  1-1
Gripshi 5′, Lushkja 24′

Skënderbeu: Koliçi, Meksi, Dita, Pollozhani, Pëllumbi, Daja, Taipi, Gripshi, Ndecky, Bregu, Otto John. Trajner: Ilir Daja.
Laçi: Stajila, Fagaj, Ighnjatovic, Domgjoni, Turkaj, Shehu, Deliu, Lushkja, Teco, Xhixha, Nëabueze. Trajner: Armando Cungu

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono