Tirana kërkon të transferojë ish-mesfushorin e kombëtares

23:09 | 17/09/201923:090

Skuadra e Tiranës është e interesuar për të siguruar shërbimet e ish-futbollistit të kombëtares Migjen Basha. Aktualisht mesfushori aktivizohet tek Aris në kampionatin grek.

Skuadra e Tiranës u përforcua në merkaton e verës me lojtarë tepër cilësorë. Bardhbelutë po marrin frytet e këtyre lëvizjeve pasi aktualisht renditen në vendin e parë në kampionatin shqiptar.

Mesa duket kjo nuk i ka mjaftuar drejtuesve të klubit më të titulluar në Shqipëri që tashmë kanë hedhur vështrimin nga ish-futbollisti i kombëtares Migjen Basha. Mesfushori lajmëroi pak ditë më parë tërheqjen nga ekipi përfaqësues ndërkohë që është në kërkim të një aventure të re në rang klubesh.

Futbollisti i cili aktivizohet në kampionatin grek me skuadrën e Aris, mund të vijojë karrierën në Australi, por së fundmi mediat greke zbulojnë se në garë për të siguruar shërbimet e 32-vjeçarit është futur Tirana dhe skuadra zvicerane e Lozanës.

Për 24 herë kampionët e Shqipërisë, Basha do të ishte një përforcim i madh në repartin e mesit të fushës. Kampionati shqiptar është i përballueshëm për ish-futbollistin e kombëtares dhe do të forconte akoma më tepër kryesuesit e superiores./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono