Tirana fiton duelin ndaj Flamurtarit

22:57 | 21/12/201822:570

Tirana ia doli të merrte tre pikët në duelin e vështirë ndaj Flamurtarit pasi fitoi minimalisht 1-0. Edon Hasani vendosi fatin e takimit në fundin e ndeshjes falë një supergoli.

Ringjallet Tirana. Bardheblutë fituan duelin ndaj Flamurtarit me rezultatin minimal 1-0 që mban firmën e Hasanit. Ndeshja e zhvilluar në “Selman Stërmasi” dhuroi spektakël nga të dyja skuadrat që provuan me të gjitha mënyrat për ta fituar ndeshjen, por në fund buzëqeshi Tirana. Një fitore që vlen shumë për bardheblutë pasi tashmë mbajnë të njëjtën distancë nga Kamza që fitoi përballë Skënderbeut.

Nga ana tjetër Flamurtari nuk po tregon vazhdimësi pasi ka treguar mjaft luhatje nga ndeshja në ndeshje. Në të 14-n minutë, Tirana shkon pranë golit me Sentamu, por Koliçi bën mrekullinë. Reagon Flamurtari me Kale, por topi shkon ngjitur me shtyllën. Në fundin e pjesës së parë, Tirana humbet mundësinë për të kaluar në avantazh. Sentamu nuk realizon dot me portën e boshatisur duke shpërdoruar një shans të artë.

Pjesa e parë mbyllet me rrjeta të paprekura. Tirana e nis në sulm edhe pjesën e dytë. Është sërish Sentamu protagonist pasi goditja e tij ndalet në shtyllë. Rast i distkutueshëm në të 54-n minutë pasi Alla prek topin me dorë, por gjyqtari vazhdon lojën. Goli i fitores për bardheblutë erdhi në minutën e 88. Edon Hasani realizoi një supergol duke mos i dhënë asnjë shans portierit Koliçi. Kryeqytetasit seleksionuan një fitore dramatike dhe me shumë peshë ndërkohë që Flamurtari nuk bind./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono