Tirana do të jetë pa tifozët e saj kryesorë në derbi

12:48 | 28/11/201812:480

Tirana nuk do të ketë tifozët e saj kryesorë në derbin e kësaj jave në Superligë. Grupimi “Tirona Fanatiks” njofton se do të bojkotojë dhe akuzon klubin bardheblu.

Ky konflikt qenka e pamundur që të shuhet. Tifozët ultras të Tiranës krijuan një tjetër betejë në luftën e tyre gati 2-vjeçare me presidentin Refik Halili, duke refuzuar të jenë në derbi. Tifo grupi “Tirona Fanatiks” doli me deklaratë në rrjetet sociale, ku njoftoi mungesën e pranisë në “Selman Stërmasi” të premten, sërish mbi bazën e konfliktit të vjetër.

“Nuk mund të jemi miq në shtëpinë tonë”, ishin fjalët në deklaratë, duke nënkuptuar marrëveshjen e presidentit të Tiranës, Refik Halili, për t’i dhënë me qira Partizanit, stadiumin “Selman Stërmasi” në ndeshjet shtëpiake. Derbi i fazës së parë ishte në fushën e Tiranës, ndaj edhe “fanatiksat” nuk e bojkotuan, por tani siç duket nuk duan ta shohin veten në minorancë, në atë që e quajnë shtëpinë e tyre.

Mungesa e ultrasve është një goditje jo e vogël për skuadrën që ka nevojë për mbështetje në një moment kritik të sezonit në Superligë, aq më shumë, që ndeshja luhet në fushën e Partizanit, dhe tifozët kundërshtarë do të jenë në epërsi dërrmuese./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono