Tirana del huq, Flamurtari ia hedh me gjobë

15:31 | 10/10/201915:310

Tirana kërkoi tre pikët në tavolinë në ndeshjen me Flamurtarin, pasi pretendonte se vlonjatët kishin aktivizuar një lojtar në kundërshtim me rregullimin. Shkelja e procedurës nga ana e klubt vlonjat nuk është konsideruar aq e rëndë dhe kuqezinjtë e kanë pësuar me një gjobë.

Sikurse edhe delegati i ndeshjes ishte shprehur, Flamurtari kishte njoftuar për ndryshimin në protokoll atë dhe gjyqtari i katërt e kishte bërë korrigjimin. Kështu pretendimet e Tiranës për tre pikët kanë rënë poshtë.

VENDIMI I DISIPLINËS
-Rrëzimin e kërkesës së KF “Tirana” si të pa bazuar në Rregulloren e Veprimtarisë Futbollistike, për sezonin 2019/2020.

-“Flamurtari FC”, për mos riprodhim të formularit të ekipit sipas Nenit 114/2 të Rregullores së Veprimtarisë futbollistike të Kategorisë Superiore, dënohet me gjobë në masën 30.000 (tridhjetëmijë) lek.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono