Tirana-Bylis, Egbo dhe Dovedan zgjedhin titullarët për këtë sfidë

16:26 | 22/01/202016:260

Sot në “Selman Stermasi”, luhet sfida mes Tiranës dhe Bylisit, ku përplasen vendi i katërt në renditje me vendin e dytë. Ballshiotët po bëjnë një kampionat shumë të mirë deri më tani dhe janë me meritë në vendin e dytë në renditje.

Kjo sfidë, është shumë delikate për Tiranën, pasi në rast se synon vendet e para, duhet ta nisë duke mposhtur Bylisin në fushën e saj. Ndeshja starton në orën 17:00 dhe dy trajnerët kanë zgjedhur lojtarët e tyre titullarë./abcnews.al

Kategoria Superiore, java 18

TIRANA – BYLIS   (17:00)

Formacioni i Tiranës: Lika, Doka, Muça, Vangjeli, Ismajlgeci, Batha, Çelhaka, Torassa, Cobbinah, Cale, Ngoo. Trajner: Emanuel Egbo

Formacioni i Bylisit: Hidi, Janku, Goxha, Hadroj, Murataj, Mëllugja, Bajramaj, Hadroj, Ndreca, Peposhi, Guindo. Trajner: Veljko Dovedan

Gjyqtar: Enea Jorgji

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono