Tirana barazon me Laçin

21:08 | 30/03/201921:080

Përfundoi në barazim 1-1 dueli mes Tiranës dhe Laçit në takimin e vlefshëm për javën e 26 të kategorisë Superiore. Bardheblutë shënuan të parët por Laçi barazoi në minutën e fundit shtese.

Përfundoi në barazim 1-1 ndeshja ndaj Tiranës dhe Laçit e vlefshme për javën e 26 Kategorisë Superiore. Një ndeshje ku nuk mungoi asgjë duke filluar nga golat, kartoni i kuq apo polemikat e ashpra. Tirana merr një pikë që nuk e ndihmon shume në garën për mbijetesë ndërkohë që Laçi shmangu humbjen vetëm në sekondat e fundit të lojës.

Pjesa e parë e lojës nuk dhuroi shumë raste shënimi. Dëmtimet e Ngo dhe Turtullit nuk e zbehen aspak motivimin e bardhebluve që realizuan në fundin e pjesës së parë. Sentamu i ardhur nga stoli zhbllokon rezultatin duke kaluar në avantazh vendasit. Pjesa e dytë e lojës nis me një episode. Gjyqtari akordon 11 metërsh për Tiranën pasi Sefgjini ndërhyn m faull ndaj Halilit. Hasani merr përsipër ekzekutimin por Selmani kupton krahun.

Në minutën e 65, Halili realizon për Tiranën por gjyqtari e anulon golin për një prekje të topit me dorë madje i tregon kartonin e verdhë. Gjyqtari akordon 6 minuta shtesë që ndryshon afatet e takimit. Në minutën e 94, Najdenov ndërhyn me faull ndaj Hasanit dhe ndëshkohet me karton të kuq. Moment tensioni tek lojtarët. Në minutën e ‘99, Xhixha vendos baraspeshen duke mposhtur portierin Abibi. Tirana shpërdoron shumë dhe në fund ngushëllohet me një pikë. Në takimin tjetër, Teuta fitoi minimalisht 1-0 ndaj Kastriotit./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono