Tinka Kurti: Prurje interesante në festivalin “Gjergj Trola”

18:30 | 25/04/2018

Bashkëshortja e Gjergj Trolës vazhdon festivalin e teatrove mes shkollave të mesme të Shqipërisë, në gjurmët e bashkëshortit, i cili u nda nga jeta një vit më parë. Kryetarja e jurisë, aktorja e madhe Tinka Kurti, thotë për ABC News se prurjet janë interesante, por ajo i këshillon të rinjtë se në rrugën e artit duhet shumë punë./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono