Timo Flloko: “Kërcimi në bosh”, raport mes jetës dhe vdekjes

16:43 | 09/03/2018

Raporti mes jetës dhe vdekjes përshkon librin me poezi të Timo Fllokos “Kërcim në bosh”. Në këtë vëllim, autori ka përmbledhur poezitë, poemat dhe tekstet e këngëve krijuar 15 vitet e fundit. Në një intervistë për ABC News, Flloko rrëfen detaje rreth krijimtarisë së tij teatrale dhe kinematografike./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono