Tifozët e Barcelonës kërkojnë largimin e Coutinho

23:12 | 09/05/201923:120

Tifozët e Barcelonës kërkojnë largimin e Coutinho-s në merkaton verore. Inter interesohet për sulmuesin Sanchez.

Aleksis Sanchez po zhvillon një nga sezonet më të dobëta në karrierën e tij. Kiliani u transferua vitin e kaluar tek Manchester United dhe ka shënuar vetëm një gol në 20 takime. Për të ka shfaqur interes Interi në kampionatin italian, por paga është një problem për drejtuesit zikaltër. Ish-lojtari i Arsenal fiton plot 15 milionë euro në sezon që nuk mund të paguhet kurrsesi nga shoqëria zikaltër. Marrëveshja mund të arrihet në rast se futbollisti pranon reduktimin e pagës.

Tifozët e Barcelonës kërkojnë me çdo kusht largimin e mesfushorit Coutinho. Paraqitjet e brazilianit këtë sezon lënë për të deshiruar dhe nuk e ka justifikuar aspak shifrën e 120 mln euro që katalanasit shpënzuan për ish-lojtarin e Liverpool. Të paktë janë klubet që mund të pranojnë të paguajnë një shifër të tille për Coutinho-n, i cili ka humbur shkëlqimin që ka patur dikur në Angli.

Me paratë që do të përfitohen nga shitja e 26-vjeçarit, Barcelona do të investojë tek Griezman. Klauzola e francezit aktualisht është 200 milionë euro dhe do të ulet në 120 milionë në merkaton e verës. Mediat në Spanjë raportojnë se janë plot 9 futbollist që janë me valixhe në duar për t’i thënë lamtumirën kampionëve në fuqi të Spanjës. Dështimi në Champions për të katërtin sezon radhazi do të sjellë ndryshime rrënjësore në Camp Nou./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono