“Ti gabove më shumë se unë!”, Insigne zbulon prapaskenën me arbitrin

11:15 | 03/11/201911:150

Napoli nuk ia doli të fitonte as kundër Romës dhe humbi 2-1. Ndeshja e tretë pa tre pikë për ekipin e Ancelottit, teksa ka sërish polemika në lidhje me vendimet arbitrare.

Romës iu akorduan dy penallti, ndërsa Napoli pretendoi për një penallti në favor të Lozanos. Lorenzo Insigne ka zbuluar bisedën me kryesorin Rocchi. Kapiteni i nënkampionëve është i habitur se si arbitri nuk akordoi penallti, aq më tepër kur nga VAR-i kishte marrë sinjalizim për saktësinë e saj.

Në fund të ndeshjes iu afrova arbitrit Rocchi për të marrë shpjegime në lidhje me penalltinë. Më tha që VAR i kishte thënë se ishte penallti, por ai e pa që Lozano në fakt u shtri. Ai më pas ngriti zërin, më drejtoi gishtin dhe më tha se unë kisha bërë më shumë gabime se ai në fushë.

Unë nuk e gjykova, thjesht kërkova shpjegime dhe ai më tha ato gjëra. Më vjen keq, sepse nuk i thashë asgjë të keqe. E pyeta si ka mundësi që VAR-i e cilësoi faull, ndërsa ti nuk e cilëson të tillë?! Gjithsesi, kërkoj falje nëse kam gabuar“, thekson Lorenzo Insigne. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono