This weekend, Vuvic will visit Albania for the third time

15:50 | 16/12/201915:500

Serbian President Aleksandar Vucic will visit Albania this weekend.

The office of Serbian President Aleksandar Vucic announced that the Serbian president will stay in the Republic of Albania on December 20th and 21st to attend the Western Balkan leaders’ meeting to be held in Tirana.

Vucic’s office did not provide details on the schedule and timing of the meeting.

This will be the third time the current Serbian president visits Tirana and the second time this year.

His last visit was in May to the Brdo-Brijuni summit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono