Theren dy persona në Londër, policia qëllon agresorin

20:10 | 29/11/201920:100

Një ngjarje e rëndë ka tronditur sot kryeqytetin britanik.

Dy persona kanë vdekur pas një sulmi me thikë në Londër, ndërsa policia qëlloi për vdekje autorin.

I dyshuari, i cili vdiq në vendin e ngjarjes, besohej se kishte veshur një pajisje eksplozive, tha policia.

Videot në mediat sociale duket se tregojnë kalimtarët duke mbajtur poshtë një burrë. Më pas mbërrin një oficer, i cili i kërkon grupit të lëvizë dhe qëllon autorin me një goditje.

Nga të dhënat e para bëhet me dije se dy qytetarë humbën jetën nga sulmi me thikë.

Mediat britanike raportojnë se sulmi po hetohet i dyshuar si terrorist. Ngjarja e rëndë ka shokuar qytetarët.

Një numër i ndërtesave aty pranë u evakuuan dhe stacioni i linjës qendrore në Londër është mbyllur./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono