Thellohet tragjedia, në helikopterin e Bryant ishin 9 persona

09:18 | 27/01/202009:180

Thellohet më shumë tragjedia e rrëzimit të helikopterit të Kobe Bryant. Në fillim u raportua së në bord ndodheshin gjithsej 5 persona, orët e fudit, policia  amerikane ka konfirmuar se aty janë gjetur 9 persona.

Përveç Kobit dhe vajzës së tij 13-vjeçare Xhanën si dhe pilotit Ara Zobajan, në bord kanë qenë edhe Xhon Altobeli, trajner bejsbolli, gruaja e tij Keri dhe vajza Alisia si dhe trajnerja e basketbollit për vajza, Kristina Mauser.

Deri tani këta janë personat e identifikuar, ndërkohë që në orët në vazhdim, pritet të identifikohen edhe 2 personat e tjerë që humbën jetën në aksidentin tragjik.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono