The KLP appoints the interim head of the Gjirokastra Court of Appeals

12:21 | 15/01/202012:210

At today’s meeting of the Supreme Prosecutorial Council, the interim head of the Gjirokastra Court of Appeals was appointed.

Journalist Glidona Daci, reports for  abcnews.al that Gjon Fusha has been approved with 10 votes in favor for a period of three months.

Currently Fusha is temporarily assigned to this position on July 8, 2019 after the KLP dismissed Alfred Agolli, Head of Gjirokastra Appeal Prosecution./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono