The former Kosovo ambassador of Albania is called to the Hague

14:08 | 08/11/201914:080

Ramiz Lladrovci ,who is currently the mayor of Drenas, received an invitation from the Special Court.

He has announced that he will be interviewed as a witness on 19 December.

The news that he has been invited by the Special Court has been announced by himself through a Facebook post.

“I joined the wave of invitations from the Specialist Chambers as witnesses. I have no information or knowledge more than is written in the invitation. The testimony date is December 19, 2019 ”:wrote Lladrovci.

Meanwhile, also PDK leader Kadri Veseli received an invitation yesterday from the Special Court /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono