“Thashë të vërtetën, pse mërziten për Mbappe?!”, Zidane thumbon francezët

15:39 | 08/11/201915:390

Zinedine Zidane ka vendosur t’i kthejë përgjigje Leonardos, drejtorit teknik të PSG-së. Kylian Mbappe mbetet objektivi kryesor i Real Madrid. Trajneri francez shprehu dëshirën e patriotit të tij për të luajtur një ditë me “Los Blancos”, teksa braziliani i klubit francez i ka kërkuar të mos flasë më për lojtarët e skuadrave të tjera.

Zidane ka reaguar menjëherë dhe nuk ndryshon mendim, madje e përsërit diçka që në Francë nuk preferojnë ta dëgjojnë. “Unë kam shprehur vetëm dëshirën e lojtarit, i cili ëndërron të luajë me Real Madrid“, replikon shkurt Zidane gjatë konferencës për shtyp përpara ndeshjes kundër Eibar. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono