Thaçi kërkon datë tjetër për t’u përballur me pyetjet për deportimin e gylenistëve

09:21 | 23/04/201909:210

Mediat në Kosovë raportojnë se kryetari i Komisionit Hetimor për rastin e dëbimit të gjashtë shtetasve turq, Xhelal Sveçla, konfirmoi se ka marrë një letër Presidenca, sipas të cilës, kreu i shtetit Hashim Thaçi s’do të mund të përballet me komisionin parlamentar hetimor për dëbimin e shtetasve turq.

Ai shtoi se Presidenti i vendit ka kërkuar një shtyrje për në datën 26 prill.

Por nga ana tjetër anëtari i komisionit nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, tha se komisioni nuk ka arritur ta përpilojë një raport brenda afatit kohor dhe ka kërkuar 1 muaj shtyrje.

Kjo është hera e katërt që Thaçi nuk i përgjigjet kërkesës së Komisionit.

/abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono