Thaçi: Kryeministri maqedonas më kërkoi falje për bisedën me rusët

11:20 | 11/07/201911:200

Pas takimit të lamtumirës me shefen e EULEX-it në Kosovë, Alexandra Papadopulu, Presidenti i Kosovës Thaçi është pyetur rreth bisedës së Kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev me komikët rusë, të cilëve u kishte thënë se ka një plan për ndarje të Kosovës.

Thaçi konfirmoi se kishte zhvilluar një bisedë telefonike me Zaev dhe se ai i kishte thënë se lajmet e publikuara rreth bisedës bazohen në thashethemet ruse.

Në bisedën 20 minutëshe, Zaev ka këmbëngulur se ka rënë pre e mashtrimit. I pyetur se si do të jenë tani raportet me vendin fqinj, Thaçi është shprehur se ato do të vazhdojnë të jenë të mira. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono