Thaçi: Kosova, padrejtësisht vendi më i izoluar në Evropë

19:30 | 29/05/201919:300

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi ka deklaruar se ndihet i zhgënjyer nga Bashkimi Evropian, që sipas tij padrejtësisht e ka lënë Kosovën vendin më të izoluar në Evropë. Duke folur në konferencën “20 Vite Pas”, Thaçi ka vlerësuar se kjo qasje e BE-së është paragjykim, padrejtësi dhe diskriminim ndaj Kosovës./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono